Main page

Tascam DR-70D audio recorder

(8121436766)
End Fri Oct 18 2019 13:35:58 GMT+0000 (UTC)

Supersound_pl
rating: 0Tascam DR-70D rejestrator audio

DR-70D to kompaktowy rejestrator audio, który umożliwia ambitnemu użytkownikowi DSLR dokonywanie wysokojakościowego zapisu dźwięku w nagrywanych filmach wideo. Rejestrator może być zamontowany wraz z aparatem bezpośrednio na statywie lub w górnej części aparatu, tworząc wraz z nim kompaktowy zestaw.

Dzięki wyposażeniu w dwa wbudowane mikrofony DR-70D jest gotowy do bezzwłocznej pracy w standardowych warunkach. Ponadto oferuje cztery gniazda combo XLR/TRS, które można wykorzystać do rejestracji czterech kanałów audio w doskonałej jakości, za pomocą podłączonych doń profesjonalnych mikrofonów. Dzięki wyjściu do aparatu sygnał z rejestratora może być zapisywany także w samym aparacie, a następnie poddany obróbce, z wykorzystaniem funkcji sygnalizacji tonowej, udostępnianej przez rejestrator. Możliwe jest także wyprowadzenie sygnału audio z aparatu i monitorowanie go przy użyciu rejestratora.

DR-70D wyposażono w szereg udogodnień, w tym odporne na przesterowania przedwzmacniacze o doskonałym brzmieniu, z włączanym filtrem górnoprzepustowym i limiterem, pozwalające rejestrować sygnał mikrofonowy w formacie mid/side, dostarczające zasilanie fantomowe 24- lub 48-volts dla mikrofonów pojemnościowych, a oprócz tego szereg typowych i mniej typowych funkcji, które upraszczają proces nagrywania, monitoring oraz późniejszą obróbkę ścieżek audio.

Dwa wbudowane mikrofony

Dwa mikrofony wszechkierunkowe pozwalają na łatwą rejestrację naturalnego dźwięku, przy użyciu samego rejestratora. Podłączając do niego małe mikrofony typu shotgun można zarejestrować np. rozmowę filmowanych ludzi wraz z odgłosami otoczenia (na różnych

ścieżkach), zachowując kompaktową formę całego zestawu.

4 gniazda combo XLR/TRS poszerzające możliwości konfiguracji

Czterokanałowy zapis umożliwia jednoczesne użycie dwóch mikrofonów shotgun i mikrofonów wbudowanych do zarejestrowania odgłosów otoczenia i każdego z dwóch rozmówców na osobnych ścieżkach. Możliwość skonfigurowania kanałów 1 i 2 jako wejście stereo oraz przypisania kanałów 3 raz 4 do mikrofonów pokładowych otwiera szereg możliwości konfiguracyjnych.

Wbudowany mikser z 4 wejściami i 2 wyjściami

Mikser może przyjąć 4 kanały z czterech wejść XLR, dostarczających zasilanie fantomowe do mikrofonów, z wejścia stereo mini-jack oraz wbudowanych mikrofonów. Oprócz regulacji panoramy i poziomu mikser udostępnia limiter, filtr dolnozaporowy z pięcioma ustawieniami do wyboru, a także funkcję opóźnienia, umożliwiającą kompensowanie dystansu pomiędzy mikrofonami. Co wiecej, funkcja dekodowania mid-side pozwala na wykorzystanie dwóch mikrofonów w konfiguracji mid-side.

Wysoka jakość dźwięku dzięki przedwzmacniaczom mikrofonowym HDDA

Przedwzmacniacze mikrofonowe, które odbierają i wzmacniają sygnały wejściowe z mikrofonów, mają ogromny wpływ na jakość zapisywanego materiału audio. W DR-70D zastosowano oryginalne przedwzmacniacze Tascam HDDA (High Definition Discrete Architecture), skonstruowane ze szczególnie starannym doborem elementów. Na przykład, jako wzmacniacz operacyjny wybrany został układ NE5532, co w ogromnym stopniu wpłynęło na jakość zapisu audio. Dzięki temu, że wzmacniacze mikrofonowe mają architekturę dyskretną, na którą

składają się pieczołowicie dobrane elementy, udało się uzyskać wskaźnik równoważnego szumu wejściowego na poziomie -120 dBu. Przetwornik A/C, który dokonuje konwersji sygnału analogowego na cyfrowy, produkowany jest przez Cirrus Logic i stanowi odpowiednik przetworników zastosowanych w uznanej serii DR rejestratorów linear PCM. Możliwy jest zapis z częstotliwością próbkowania do 96 kHz i z 24-bitową rozdzielczością.

Specyficacje:

mobilny rejestrator przeznaczony dla filmowców DSLR,

obsługuje karty: SD/SDHC/SDXC,

do 4 ścieżek nagrywanych jednocześnie,

tryby nagrywania: MONO, STEREO, 2MIX, DUAL MONO, DUAL ST, DUAL 2MIX,

przetwarzanie: 16/24-bit, 44.1k/48k/96k Hz (WAV/BWF),

wysokiej jakości preampy TASCAM HDDA,

zasilanie phantomowe,

4 wejścia XLR/TRS,

we/wy CAMERA - do obsługi aparatu z poziomu interfejsu,

wyjście słuchawkowe,

montaż na lub pod aparatem,

wyświetlacz LCD 128x64,

wysyłka na komputer za pomocą USB 2.0,

w zestawie kabel Micro-B USB,

zasilanie: 4x AA batteries, (opcjonalny) zasilacz, via USB,

filtr cięcia basu (40/80/120/180/220 Hz).

 

 

2019 © poleur.com·Main page·User Agreement