Main page

CLERGY [Robert WIĘCKIEWICZ, Arkadiusz JAKUBIK] [DVD]

(7767744179)
End Sat Dec 14 2019 19:40:37 GMT+0000 (UTC)

drake2
rating: 0Kler (booklet) [DVD]

Kler

Kraj: Polska

Rok produkcji: 2018

Reżyseria: Wojciech Smarzowski

Scenariusz: Wojciech Smarzowski, Wojciech Rzehak

Muzyka: Mikolaj Trzaska

Obsada: Janusz Gajos, Jacek Braciak, Robert Wabich, Robert Wieckiewicz, Bartlomiej Topa, Izabela Kuna, Jaroslaw Gruda, Andrzej Konopka, Miroslaw Haniszewski, Elzbieta Jarosik, Andrzej Deskur, Dariusz Toczek, Arkadiusz Jakubik, Henryk Talar, Joanna Kulig, Magdalena Smalara, Bartlomiej Firlet, Katarzyna Herman, Wojciech Duryasz, ...

Opis

Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: "Wołyń", "Pod Mocnym Aniołem", "Drogówka", "Róża", "Dom zły" i "Wesele", wraca z nowym filmem. "Kler" to historia trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz - po raz pierwszy u Smarzowskiego - Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży - Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który - pomimo swojej żarliwej wiary - właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

Celem naszego filmu nie jest podejmowanie dyskusji na temat wiary czy krytyka osób wierzących. Wiarę uznajemy za jedną z najbardziej intymnych sfer każdego człowieka. Chcemy jednak mówić o ludzkich działaniach i postawach budzących nasz fundamentalny sprzeciw. Nasz film to wizja artystyczna oparta na wielu prawdziwych wydarzeniach, sytuacjach, które miały miejsce gdzieś i kiedyś. To niezwykle poruszająca, ale równocześnie prawdziwa historia.

Nie kryjemy swego zafascynowania osobą papieża Franciszka, tak skrajnie niepasującego do dzisiejszego, zatraconego w konsumpcji świata. Oto papież, który przestronne, luksusowe apartamenty w Pałacu Apostolskim dobrowolnie zamienił na skromne mieszkanko w Domu św. Marty. Reformy, jakich się podjął, mają na celu przede wszystkim budowę Kościoła całkowicie misyjnego, rozumianego jako wspólnota, która zwróci się z pomocą zagubionym i służyć będzie ludziom na całym świecie. Franciszek to papież stawiający na pierwszym miejscu nie prawo, ale czyste miłosierdzie. Kościół według niego powinien być ubogi, służyć ubogim, opłakiwać tych, których nikt nie opłakuje. Franciszek krytykuje materializm, jednak duchowni udają, że tego nie słyszą. To aż prosiło się o refleksję filmową. Jak w całej tej sytuacji odnajdują się zwykli, przeciętni księża? Jak patrzą na to wszystko wierni? Na te pytania oraz kilka innych, staramy się dać odpowiedź w swoim obrazie - twórcy filmu.

Stan produktu

Produkt ORYGINALNY. Płyta zupełnie NOWA. (w przypadku konieczności zabezpieczenia dysku przed wypadnięciem folia fabryczna zostaje zmieniona)

Dział: DVD

Kategoria wiekowa (MPAA): R

Dodatki:

  • making of
  • bezpośredni dostęp do scen
  • menu interaktywne
  • zwiastuny

Czas trwania: 129 min.

Napisy: polskie (dla niedosłyszących), angielskie, francuskie

Dźwięk:

  • Dolby Digital 5.1 polski
  • Audiodeskrypcja dla osób niewidzących polski

Polska wersja: polska produkcja

Obraz: 16:9 / 2,39:1 anamorficzny

Region DVD: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Standard video: PAL

Opakowanie: booklet

Liczba nośników: [1xDVD] + [1xKSIĄŻKA]

Szerokość (razem z opakowaniem): 130 mm

Długość (razem z opakowaniem): 190 mm

Wysokość (razem z opakowaniem): 8 mm

EAN: 9788366126251

SKU: 738719

2019 © poleur.com·Main page·User Agreement